Objednat gobo

Objednat gobo

Výroba goba s logem
Nezávazná poptávka
Světelná reklama

Světelná reklama

Promítání loga a reklamy
Světelné nápisy, venkovní projekce
Světelné značení

Světelné značení

Průmysl a logistika
Bezpečnostní značení
Gobo projektory

Gobo projektory

Projekční systémy
LED gobo projektory
barevna-goba-na-zakazku

Co je GOBO

Goba jsou speciální projekční šablony z tepluvzdorného skla nebo plechu vyrobené moderní laserovou technologií. Používají se k projekci obrazu, textů, logotypů, grafiky ve výkonných projekčních světlech.

Goba jsou speciální skleněné diapozitivy z tepluvzdorného skla vyrobené moderní laserovou technologií. Používají se k projekci obrazu, textů, logotypů, grafiky ve výkonných projekčních světlech. Fungují podobně jako klasické diapozitivy, ale mají tu výhodu, že dokáží odolávat vysokým teplotám ve výkonných efektových světlech a projektorech.

Naše skleněná goba jsou vyrobena z technologicky pokročilých a odolných materiálů, vyvinutých tak, aby obstály při extrémních teplotách a UV záření uvnitř projektorů a inteligentních světel. Na výrobu se používá odolné tepluvzdorné borosilikátové sklo, které je z jedné strany potažené velmi tenkou vrstvou hliníku, silikonu nebo titania.

Goba se také rozlišují podle materiálu na kovová a skleněná. Skleněná goba vyrábíme ekologicky šetrnou laserovou technologií. Tenká pokovená vrstva se odpařuje velmi přesným laserovým paprskem. Rozlišení našich gob je až 5000 dpi. Touto metodou můžeme reprodukovat jakoukoli grafickou předlohu nebo fotografii. Skleněná goba se dále dělí podle počtu barev.

Původ slova "GOBO" se odvozuje z angličtiny "GO Black Out", zkráceně tedy "GO-BO" nebo "GOes Before Optics".

Gobo šablona se vyrábí buď chemickým leptáním nebo laserem. Nejdříve se vyráběla pouze z tenkého kovového plechu o tloušťce od 0,2 -1mm a tyto kovové projekční šablony měly průměr 20-100 mm. Na tento typ goba jsou obrazové motivy a text přenášeny vyřezáváním do plechového disku.

Během devadesátých let minulého století se začala používat skleněná goba a barevné dichroické filtry. Tímto způsobem je možné vyrábět barevná goba a motivy ve vysokém rozlišení. Současná barevná goba jsou vyrobena pomocí dichroických filtrů (používá se tepluvzdorné sklo s vrstvami dielektrického materiálu, který tvoří barvu).

Grafický motiv nebo fotografie jsou nanášeny pomocí laseru s vysokým rozlišením. Naše technologie nám umožňuje dosáhnout rozlišení až 5000 dpi. Tato technika umožňuje věrnou reprodukci obrazové předlohy do nejjemnějších detailů.

Pro každou požadovanou barvu je nutné použít samostaný baervný filtr . Každý filtr je cca 0.55 - 1.1 mm silný a je možné použít maximálně 3-4 vrstvy. Na výrobu plnobarevných gob se používá CMYK metoda odebírání barev.

gobo goba Projekce

Co je GOBO

Goba jsou speciální projekční šablony z tepluvzdorného skla nebo plechu vyrobené moderní laserovou...

Read more

venkovní projekce projekce hodin

Projekce hodin

Projekce hodin s přesným časem Velkoplošná světelná projekce hodin s přesným časem. Instalace...

Read more